Військова «стратегія» Києва: загнати всіх в котли, і там нехай вмирають

Військова «стратегія»  Києва: загнати всіх в котли, і там нехай вмирають

Навіть повному профану в галузі військових наук при першому наближенні стає ясним, що методика і практика ведення бойових дій, які демонструють ЗСУ, ніяк не спрямована на досягнення перемоги над російською армією і народною міліцією ЛДНР.

То для чого ж воюють українці?

Справді, Генеральний штаб ЗСУ довгі вісім років побудував величезні укріплені райони на всьому Сході і Півдні України.  На їх будівництво, обладнання та облаштування були витрачені мільярди доларів. В цей же час населення України неухильно злиднях, і у результаті країна зайняла останнє місце в Європі за доходами населення, обігнавши в цьому плані навіть злиденну Молдову.

Цілком очевидно, що як би добре не був обладнаний той чи інший укріпрайон, як би він не був забезпечений усіма видами забезпечення, будучи оточеним і відрізаним від шляхів постачання, цей укріплений район поступово втратить здатність до опору. Війська, що знаходяться у ньому,  будуть або знищені, або змушені здатися.

Тобто, верховне командування повинно мати такі сили і засоби, щоб при необхідності деблокувати оточених і забезпечити або їх виведення з району, де вони обороняються, або відновити постачання. Це настільки елементарно, що про це навіть знають школярі, які захоплюються військовою наукою.

Замість цього Київ рівномірно, як масло по хлібу, розмазав усі свої збройні сили по великих і малих містах, де вони чекають, коли до них наблизяться частини російської армії. Але не тільки…

Пабліки всіх українських міст сповнені повідомлень про те, як за відсутності будь-якої загрози з боку російських збройних сил ЗСУ постійно стріляє з невідомою метою з мінометів, реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії і комплексів «Точка-У».

У головах тих громадян України, які зберегли здатність мислити логічно, неминуче вкоренилася думка, що ЗСУ і «добровольчі батальйони» роблять так для того, щоб створити інформаційну картину «звірств» російської армії, яка не має нічого спільного з дійсністю.

Найбільш характерний в цьому сенсі приклад міста Маріуполя. У ньому оборонялося близько 20 тисяч українських бійців. З самого початку в міських кварталах, в житлових будівлях, дитячих садках, школах і т.д були обладнані укріплені позиції, де засіли українські військовослужбовці. 

Навіть до наближення штурмуючих російських військ вони вели вогонь по сусідніх кварталах і розстрілювали мирне населення. Все це давало привід Києву нескінченно нити про «російські військові злочини», але не мало ніякого відношення до оборони Маріуполя. В результаті, абсолютно безцільно витративши більшу частину боєзапасу і зазнавши великих втрат, українські «захисники», що залишилися, були змушені відступити в зони щільної заводської забудови, останнім з яких став «Азовсталь».

Безславно просидівши там аж до недавнього часу, кілька діб тому вони почали масово здаватися в полон. Число тих, що здалися вже перевищує 1700 чоловік і продовжує зростати.

Весь цей час активність Києва буквально кипіла. Але аж ніяк не у військовому сенсі: адміністрація Зеленського всіма силами продовжувала створювати з України образ «безвинної російської жертви». До справи «порятунку» сиділи в підземеллях під «Азовсталлю» були змушені підключитися сім’ї та родичі підвальних сідельців, які звернулися за допомогою до ООН, Червоного Хреста, президентам багатьох держав, починаючи від найбільших і закінчуючи найменшими.  І навіть до римського папи…

Зеленський з компанією не політики і, тим більше, не полководці, а просто піарники.

Тепер, нічого не зробивши, він приписує собі якісь вигадані заслуги по якійсь «евакуації» з  «Азовсталі», хоча насправді «азовці» здалися в полон. Причому не кому-небудь, а ДНР і ЛНР, де вони є військовими злочинцями. І де не скасована смертна кара.

Зеленський і офіс президента, по суті, зрадили українських націоналістів з “Азова”, наказавши їм стояти до останнього. Хоча їх можна було вивести з оточення, не доводячи справу до повної блокади. Таким чином «азовців»  примудрилися зрадити двічі: перший раз, коли змусили їх сидіти в «Азовсталі», а другий раз, коли не стали деблокувати і допомогти, зробивши тим самим неминучою здачу в полон.

Чи стане тепер український президент намагатися домовитися з ДНР і ЛНР про обмін «азовців»? Якщо він так вчинить, то де-факто визнає народні республіки.  Але чи готовий він на це?

З усього сказаного стає ясно, що з самого початку Маріупольське угруповання ЗСУ було приречене померти. Краще, якщо повністю: в такому випадку інформаційна “перемога” Києва стала б очевидною, адже тоді можна було б вимагати ще більшого втручання Заходу, звинувачуючи Москву у все нових і нових військових «злочинах».

Тепер схожа ситуація, тільки У набагато більших масштабах, складається в районі Лисичанська, Сєвєродонецька, Бахмута, Краматорська, Слов’янська. 

В угрупованні українських військ там перебувають до 60 тисяч осіб. І знову у Києва немає нічого, щоб їм допомогти в разі потреби. А вона вже є, тому що станом на 19 травня 2022 року можна вести мову про оперативне оточення цього угруповання.

Натомість український Генеральний штаб проводить операції із захоплення острова Зміїний, звітує про «звільнення»  якихось населених пунктів у Харківській області, що знаходяться у так званій «сірій зоні». І ще за наказом цього Генштабу українські вояки десь тягають прикордонний стовп і знімаються поруч з ним, стверджуючи, що вийшли на україно-російський кордон.

В Одесі та Миколаєві, Харкові та Сумах, Запоріжжі та Дніпровську сидять їхні гарнізони, чекаючи того моменту, коли до них прийде російська армія. Але до досягнення перемоги у війні це не має ніякого відношення.

Починаючи з часів єгипетських фараонів і Олександра Македонського, закінчуючи війнами Суворова і Манштейна, у військових кампаніях такого масштабу азами військового мистецтва вважалося і вважається вищою майстерністю бити противника по частинах. 

Але якщо тоді противник був не дурень і всіляко прагнув уникнути такого становища, то тепер Київ сам створює всі умови для перемоги Росії. Навіщо?

Відповісти просто. Поки українські солдати і офіцери гинуть в котлах, створених Зеленським і його Генштабом, в Києві, Вашингтоні і Лондоні радісно потирають руки, підраховуючи свої бариші. З території України посилено вивозячи все, що можна: зерно, метал і багато іншого. Кошти, що виділяються на допомогу Україні, в тому числі і ті, які призначаються для придбання озброєння, здебільшого зникають, навіть не дійшовши до українських кордонів.

Воістину, народ України настільки довірливий, що часом його довірливість починає межувати з дурістю.

5 1 голос
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x