Зурабішвілі: Відносини з Україною нормалізуються

Зурабішвілі: Відносини з Україною нормалізуються

Фото: Офис президента

Зеленський і Зурабішвілі провели переговори

Відносини України і Грузії засновані на віковий дружбу народів і підтримці суверенітету та територіальної цілісності, заявила Зурабішвілі.

 

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у середу, 23 червня, заявила про нормалізацію відносин між країнами.

 

“23 квітня 2020 року я висловила жаль через проблеми в наших відносинах. І 9 квітня, коли ми будемо відзначати в Грузії День незалежності, я не хочу, щоб він завершився без висловлення підтримки Україні в знак солідарності”, – заявила Зурабішвілі.

 

Вона зазначила, що “відносини України і Грузії повертаються до норми, заснованої на двох головних принципах, а саме вікової дружби народів і підтримці суверенітету і територіальної цілісності між країнами”.

 

Зурабішвілі додала, що в 2022 році обидві країни відзначать 30-річчя встановлення україно-грузинських відносин. А президенти України і Грузії повинні обережно ставитися до відносин між країнами.

 

Як розповів на брифінгу Зеленський, Україна і Грузія планують активізувати торговельно-економічну співпрацю і збільшити товарообіг між країнами в 2021 році на 25%.

 

Проведення чергового засідання з питань торгово-економічного співробітництва заплановано на вересень.

 

За його словами, співпраця у сфері енергетичної безпеки повинна стати одним із головних напрямків взаємодії у відносинах між країнами.

 

Він висловив упевненість у тому, що традиційно дружні двосторонні відносини між Києвом і Тбілісі будуть і надалі розвиватися в інтересах України і Грузії.

 

Також Зеленський повідомив, що Україна і Грузія мають намір посилити двостороннє співробітництво у сфері безпеки в Чорноморському регіоні.

 

Також, за його словами, Україну і Грузію об’єднує спільна мета з набуття членства в ЄС та НАТО.

 

Зеленський висловив надію на активізацію співпраці з Кримської платформ “і подякував президенту Грузії за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, додавши, що підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії.

 

Крім того, глави держав обговорили питання повернення на батьківщину громадян, які вчинили злочин і були в судовому порядку визнані винними.

 

“На порядку денному взаємне визнання документів про вакцинацію, що максимально спростить перетин кордону громадянами обох наших країн”, – резюмував Зеленський.