“Ми готуємось морально, технічно та військово”: Зеленський про звільнення Криму, допомогу союзників та перемогу над РФ

“Ми готуємось морально, технічно та військово”: Зеленський про звільнення Криму, допомогу союзників  та перемогу над РФ

Насамперед президент України подякував усім українським і західним журналістам, які усі разом допомогли Україні вистояти протягом року страшної війни. Він запропонував вшанувати загиблих журналістів хвилиною мовчання.

Після хвилини мовчання одразу перейшли до запитань.

Про переговори з Росією

Відповідаючи на запитання про переговори з Росією, Володимир Зеленський зазначив, що він не думає про те, як ці переговори пройдуть у теорії. Він нагадав, що Україна запропонувала свою формулу миру з чіткими кроками, яку 23 лютого 2023 року на Генасамблеї ООН підтримала 141 держава. Ця формула миру передбачає, серед іншого, виведення всіх російських військ з України та повернення до кордонів 1991 року, включно з Кримом.

“Агресивні кроки Росії впливають не лише на Україну, а й на увесь світ, саме тому ми запропонували формулу миру, залучаємо представників Індії, Китаю та Африканських країн. Наше завдання залучити абсолютно всіх і показати: ось вона – повага до територіальної цінності, до життя людей. І ми сподіваємось, що якомога більше світових держав підтримає нашу формулу миру. Нам потрібні гарантії безпеки для України та Євросоюзу”, – сказав Володимир Зеленський.

Що стосується тих країн, які не підтримали вчорашню резолюцію ООН, то Володимир Зеленський висловив припущення, що країнам, які не воюють і не втрачають людей, складно це розуміти. Він назвав позицію цих країн слабкою і побажав їм ніколи не опинитися на місці України.

“Ми не можемо сісти за стіл переговорів після всього, що зробила Росія. Спершу, будь ласка, поважайте наше право жити на нашій землі! Вийдіть із нашої території. Припиніть нас бомбити. Припиніть вбивати цивільне населення. Перестаньте нищити всю нашу інфраструктуру, енергетику! Припиніть бомбардування міст, сіл! Припиніть просто вбивати собак, кішок, просто тварин! Ось усе це ви припиняєте, і тоді ми вам скажемо, у якому форматі ми дипломатично ставитимемо крапку”, – наголосив президент України.

Також Зеленський чітко дав зрозуміти, що навіть за посередництва президента Туреччини Реджепа Ердогана не сяде за стіл переговорів із Путіним.

“Я дякую президенту Ердогану, але я не сприймаю це. Ердоган знає мою позицію, ми про це говорили ще до війни. Я говорив: “Посадіть Путіна за стіл, не можна допустити ризику великої війни”. І він та інші не змогли. Зараз він вважає, що може, але ми вже не можемо. Там уже не та людина, нема з ким говорити”, – пояснив Володимир Зеленський.

Про бажання побачити Путіна у міжнародному трибуналі

Відповідаючи на запитання про можливість побачит президента РФ Володимира Путіна у міжнародному трибуналі в Гаазі, Володимир Зеленський визнав, що таке бажання у нього є, але закликав не сприймати це як якесь шоу, за яким можна буде спостерігати з попкорном. Він нагадав, що Володимир Путін є воєнним злочинцем, за наказом якого загинули тисячі людей, а мільйони втратили свої домівки.

При цьому Зеленський звернув увагу, що більшість країн боїться створювати трибунал над російськими воєнними злочинцями і навіть думати про це.

Також президент України повідомив, що вже є перші кроки у створенні механізму грошової компенсації коштом Росії завданих Україні збитків, і робота у цьому напрямі продовжується.
Президент України Володимир Зеленський

Про намагання Китаю виступити миротворцем

Відповідаючи на запитання про участь Китаю у врегулюванні військового конфлікту між Україною і Росією, Зеленський відзначив: той факт, що Китай почав говорити про Україну, – вже дуже непогано, але також важливо, щоб за словами пішли й дії.

“Я не думаю, що це мирний план, мені здається, що Китай просто висловив свої думки”, – прокоментував він документ, представлений напередодні Пекіном.

При цьому він заявив, що Україна та весь світ із частиною цих думок не погоджуються.

“Я вітаю кроки Китаю щодо завершення війни, але повинен бути справедливий мир. Якщо в “мирному плані” Китаю немає пункту про виведення з української території військ окупанта, нам цей план не підходить”, – заявив Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський

Про позицію Ізраїлю

Відповідаючи на запитання про Ізраїль, Володимир Зеленський зазначив, що хотів би, щоб Ізраїль був не медіатором процесу, а став на сторону України.

“У нас було багато розмов на різних рівнях, із різним керівництвом, публічних, непублічних, у різних форматах і на різних територіях. І було складно змінити позицію, бо в Ізраїлю непроста ситуація – з Росією, Іраном, Сирією”, – пояснив президент.

При цьому президент додав, що хотів би, щоб Ізраїль повноцінно став на сторону України, як країни, яка страждає від дій агресора.

“Ізраїль не може підтримувати війну, тому що це країна, яка сама постійно живе в умовах війни. Я знаю всі відповіді на ваші запитання, але я не можу вам їх дати, бо я не можу підставити покращення відносин між Україною та Ізраїлем, які почались”, – додав Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський

Про перемогу України у війні

Відповідаючи на запитання про перемогу у війні уже цього року, президент України зазначив, що вона цілком можлива, якщо західні партнери вчасно поставлять усі обіцяні озброєння.

“Ніхто не очікував від Росії такого бажання знищити Україну повністю. Тому нам потрібна тотальна підтримка світу, і тоді ми переможемо. Перемога України буде вже цього року, якщо всі, включно із західними партнерами, виконуватимуть все у повному обсязі”, – зауважив Зеленський.

“Наше завдання: зібрати всіх, щоб ізолювати одних”, – наголосив президент України.

Коментуючи ситуацію з бойовими літаками F16, він відзначив, що українські військові пілоти вже відкривають для себе можливість навчання на цих та інших західних літаках у країнах Європи.

“Моя зустріч із прем’єром Британії дає відповідь, чи має Україна шанс отримати високоякісні літаки. Ми відкриваємо тренування із Великою Британією. У мене була зустріч і з прем’єром Польщі Моравецьким: ми відкриваємо можливість навчання на F16”, – сказав Володимир Зеленський.

Він додав, що зараз є реальне відчуття, що ще з трьома європейськими державами буде можливість отримати ці навчання та ці літаки. Але наразі не став називати їх.

Також він відповів американцям, які вважають, що США передають Україні “надто багато” підтримки.

“Якщо Україна не витримає через те, що партнери перестануть її підтримувати, то Росія з війною прийде до країн НАТО. І тоді США відправлятимуть на фронт своїх синів та дочок, як відправляємо сьогодні ми”, – сказав президент України.

Про повернення Криму

Також у президента запитали про деокупацію Криму. Володимир Зеленський запевнив, що Україна готується до цього процесу морально, технічно та військово.

“Усі хочуть, щоб кожен наступний крок був останнім, переможним. Так ми заслужили це. Щоб були живі військові, щоб повернулися додому. Все залежить від нас. Але емоцій мало. Є військові кроки – ми готуємося до них: морально, технічно, військово, формуванням бригад. А далі будуть справедливі деокупаційні кроки. Дай боже, щоб вони були вдалими”, – наголосив президент України.

Про долю Росії після поразки в Україні

Коли французькі журналісти запитали у президента, що буде з Росією після поразки у цій війні, він відповів, що йому байдуже, бо росіяни самі мають визначати своє майбутнє.

“Вони мають свою державу, і вони повинні думати про свою державу. Якби вони думали про свою країну, не було б війни. Якби вони просто думали про свою свободу слова, демократію, економічні реформи, щоб вони не були жебраками, щоб у них не було рабства і так далі, вони були б багатою державою”, – висловив думку президент України.

Він додав, що потрібно більше тиску, більше санкцій, більше ізоляції, і тоді російська еліта думатиме, що зробити всередині держави, щоб із їхньою новою політикою хтось хотів сісти за стіл переговорів.

Про можливість нападу Росії на інші країни

“Путіну потрібно показувати успіхи та перемоги. Але перемоги на полі бою в Україні не буде. Тому він може піти шукати успіхів там, де є слабкі місця. Там, де вже були конфлікти і є російський вплив. Зокрема, у Молдові”, – сказав президент України

Він нагадав про провокації довкола окупованого Росією Придністров’я, які мають місце останнім часом.

“Зараз росіяни вкидають інформацію про те, що Україна нібито збирається увійти на територію Придністров’я. Ми цінуємо незалежність інших держав. Придністров’я – Молдова. Росія провокує, щоб ми увійшли на законні території Молдови. Але вторгнутися може саме Росія з території Придністров’я”, – заявив Зеленський.

При цьому він не відкинув агресію Росії й проти країн НАТО, нагадавши про російські ракети, які нещодавно залітали на територію Румунії. Він наголосив, що Україна зараз намагається вберегти європейський континент від глобальної війни.
Президент України Володимир Зеленський

Про гарантії безпеки для України

Відповідаючи на запитання видання OBOZREVATEL про те, які гарантії безпеки й коли Україна зможе отримати, президент повідомив, що наразі тривають відповідні переговори із західними партнерами, але про терміни він говорити не може, тому що це питання залежить не від України.

“Ми хотіли б мати гарантії безпеки на шляху до НАТО. Ми не знаємо, коли Україна буде там, тому що це залежить сьогодні не від України. Україна продемонструвала свою потужність, причому як на полі бою, так і в соціумі, який максимально підтримує цей геополітичний курс. Що стосується викликів на шляху до НАТО, то ми хочемо мати гарантії безпеки. Ми говоримо про це з Європейським Союзом, з Великою Британією і з США. Поки що ми це питання лише обговорюємо. Коли це станеться – я не можу зараз сказати”, – відповів Володимир Зеленський.

5 1 голос
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x