Танки! Танки? Танки…

Танки! Танки? Танки…

Головною темою останніх місяців є поставка в Україну танків західного виробництва. На думку вітчизняних експертів саме вони стануть тією «диво-зброєю», яка зламає хребет путінської армії і дозволить Україні повернути Крим і Донбас.

Початковий замах дійсно виглядав вельми брутально. Про постачання знаменитих Abrams публічно заявила влада США. Мабуть, найкращий танк сучасності – Leopard 2 пообіцяли надати Німеччина, Нідерланди, Данія, Іспанія, Фінляндія, Португалія, Норвегія. Потужний і важкий Challenger повинен був відправитися в Україну з берегів «Туманного Альбіону». Однак, коли справа дійшла до конкретики ситуація змінилася чи не радикально.

По-перше, з’ясувалося, що ряд європейських держав, які обіцяли надати нашій країні Leopard 2, просто не мають у своєму розпорядженні таких танків.

Так, наприклад, влада Нідерландів вже офіційно заявила, що вони не зможуть відправити свою техніку на фронт. Аналогічну заяву зробила Данія.

Розчарувала і Іспанія. Замість трьох десятків танків Мадрид розщедрився лише на шість leopard 2а4. Крім того, міністр Маргарита Роблес заявила, що частина танків іспанськими військами «…не використовуються, тому що вони не ремонтувалися з 1990 року». Але навіть терміни відвантаження цих машин міністр не уточнює.

Найближчий союзник України в Європ і – Польща готова відправити нам лише 14 Leopard 2. Стільки ж танкiи пообіцяла і Великобританія. Реальні терміни поставок в обох випадках невідомі.

Особлива печаль – позиція США. Ще 25 січня президент Байден заявив про постачання 31 танка M1 Abrams . Однак пізніше з’ясувалося, що це лише дипломатичний прийом покликаний спонукати Німеччину відправити свою бронетехніку в Україну. Як мінімум до кінця поточного року M1 Abrams на фронті не буде.

А що ж Німеччина? Саме вона повинна була взяти на себе основні обов’язки з оснащення новими танками української армії. Заявка ФРН, дійсно, виглядала переконливо. Глава німецького уряду Штеффен Хебестрайт оголосив про те, що його країна відправить в арсенали ЗСУ 102  Leopard 2! Це дуже і дуже солідно.

Однак після того, як влада ФРН уточнила інформацію, військові експерти схопилися за голову. Справа в тому, що зі згаданих 102 танків лише 14 машин є новітніми Leopard 2, в той час, як інші це Leopard  1ВИПУСКАЛИСЯ в Німеччині в другій половині 60-х – першій половині 80-х рр. XX ст. тобто цим машинам від 40 до 60 років! Чим вони краще сучасних російських танків рішуче незрозуміло.

Іншими словами, Західна гора знову народила мишу. Замість обіцяних трьох сотень новітніх танків ми отримаємо не більше півсотні Leopard 2. Коли і в якому стані вони опиняться на фронті не знає ніхто. При нинішніх масштабах бойових дій це крапля в морі.

Окреме питання про те, як проявлять себе західні танки на нашому театрі бойових дій без західної ремонтної бази, винесеної до лінії фронту, без підтримки авіації НАТО і з танкістами навченими за прискореною програмою.

Давайте, нарешті, зрозуміємо, що виграти цю війну ми можемо тільки самі.

Сподіватися на чергову західну «вундер-ваффе» не варто. Згадайте чим закінчилася для Німеччини віра в «диво-зброю» про який доктор Геббельс віщав німцям з ранку до вечора. Закінчилося це розгромом Вермахту і радянськими танками в Берліні.

Україну врятують не зпхідні танки та “хаймерси”, а мужність і доблесть ЗСУ – гідних спадкоємців великого Степана Бандери і героїв Української Повстанської Армії!

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x