Нова руїна вже близько

Нова руїна вже близько

На думку іноземних експертів, економіку України чекають важкі випробування вже в наступному році.

У 1657 р.в Україну увійшли війська Московського царства. Запекла політична конкуренція Московії та Речі Посполитої за спадщину Київської Русі, призвела до масштабної війни, яка тривала довгі 13 років. За цей час український народ зазнав колосальних людських втрат, найбагатший Регіон Східної Європи був розорений і знекровлений. Не випадково в народній пам’яті період «тринадцятирічної війни» і подальшої боротьби Росії, Польщі та Туреччини за Україну отримав звучну назву «Руїна». Я не знаю, скільки часу триватиме ця війна і чим вона завершиться, але вже стає очевидним, що при будь-якому розкладі Україні доведеться пережити нову руїну.

Зараз погляди співгромадян прикуті до полів битв. І це справедливо. Проте вже зараз варто задуматися про те, як буде жити Країна майбутньою зимою, а також що буде з економікою України в найближчі роки.

Згідно з прогнозом Мінекономіки рівень безробіття вже в поточному році складе 28,8 %, а в 2023 р. – 27%. І це ще оптимістичні оцінки. На думку незалежних експертів, кожен третій українець залишиться без роботи. ВВП країни цього року впав на катастрофічні 33,2 %. Згідно з офіційними даними інфляція в 2023 р.складе 30,6%. Однак, незалежні дослідження свідчать, що показник інфляції вже в першій половині наступного року буде, як мінімум, в два рази вище.

Але це лише короткострокові прогнози. Спроба спрогнозувати перспективи української економіки 2024-2025 рр. повергає в шок. Руйнування фінансової системи країни буде йти рука об руку із загибеллю промисловості.

Однією з найважливіших причин прийдешньої кризи є втрата Україною ключових сировинних ресурсів. Згідно з оцінкою канадської аналітичної компанії «SevDev», Росія контролює 63% українських родовищ вугілля, 11% родовищ нафти, 20% родовищ природного газу, 42% родовищ металів і 33% родовищ рідкоземельних копалин. За даними канадських експертів Київ може втратити доступ майже до двох третин своїх енергетичних і мінеральних родовищ.

Девізом будинку Старків з «Гри престолів»  були слова «Зима близько». І вона, дійсно близько. Україна входить в зиму практично непідготовленою. Перебої з поставками газу, складнощі із забезпеченням країни вугіллям, зруйнована інфраструктура. Усе це створює реальні ризики того, що в найхолодніші місяці року, влада не зможе забезпечити теплом близько 26% житлових приміщень країни.

Окремою проблемою стає і загроза голоду. Офіс Президента регулярно рапортує про рекордні обсяги відправки зерна за кордон. Але виникає закономірне питання – країна веде важку війну, економіка України зруйнована, гряде холодна зима. Може бути, в цих умовах варто було б притримати хліб у вітчизняних сховищах? Якщо, як вважають деякі вітчизняні економісти, ударні темпи експорту зерна створюють загрозу голоду найближчої зими, то кому потрібен такий експорт?

Підводячи підсумок, слід зазначити, що спостерігаючи за ситуацією на фронті не можна забувати про економіку. Бої закінчаться, а руїна сама собою не розсмокчеться.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x