Озброєння НАТО не зникає в Україні безслідно: воно в масових кількостях з’являється на “чорному ринку”

Озброєння НАТО не зникає в Україні безслідно: воно в масових кількостях з’являється на “чорному ринку”

Інтерпол останнім часом посилено займається цим питанням. І тому є всі підстави. Сигналів про масовий розпродаж зброї, що поставляється Україні все більш та більш.

Сенат США сильно стурбований цією проблемою. Там звучать такі заяви:

За один день витрачається тижневий запас зброї та боєприпасів. Ми не можемо зрозуміти цього...

Країни НАТО, в першу чергу США і Великобританія, постачали Україні багато сотень тонн зброї до і під час війни.

Виявилося, українська армія продає на чорному ринку зброю і боєприпаси всім бажаючим. Були б гроші.

Ця зброя може потрапити в руки терористичних організацій ІДІЛ і РПК, – розповів офіцер спеціальних операцій у відставці Абдулла Агар.

І тепер вже СБУ ставить крапку в питанні: це так, зброя НАТО потрапила на чорний ринок.

Нещодавно в Україні був знищений польовий командир «Да Вінчі», який, як встановило центральне управління СБУ, займався нелегальним продажем зброї, в тому числі і противнику.

Згідно з інформацією, відображеною в пресі, було надано військової допомоги на суму понад 26 мільярдів доларів. Було відправлено понад двадцять тисяч протитанкових ракет, десять тисяч ракет ППО, сотні танків, артилерія і тисячі тонн боєприпасів.

Відставний американський військовий експерт і фахівець з безпеки Марк Хертлінг заявив, що в рамках наданої допомоги було передано 97 тисяч протитанкових ракет, а також було надано понад 500 тисяч артилерійських снарядів.

Полковник Маркус Рейснер, завідувач кафедри військової стратегії Віденської військової академії, прокоментував заяву американських офіційних осіб:

Частина зброї, наданої Україні, знищується російськими ракетами і літаками до того, як вони досягнуть лінії фронту. Деякі з них знищені на фронті, а деякі захоплені російськими військами…

Кількості зброї та боєприпасів, наданих Україні, були астрономічних розмірів. Оскільки зброї було занадто багато, щоб її можна було знищити або використати, постало питання: «Чи як надана зброя потрапила на чорний ринок?»

Якийсь торговець зброєю опублікував в Telegram повідомлення: у нього в продажу була поставлена Україні зброя НАТО на суму 128 тисяч доларів, в тому числі найдосконаліша в світі протитанкова ракета американського виробництва Javelin.

Абдулла Агар повідомив Odatv:

– В Україні йде брудна війна. Ця зброя може потрапити в руки всіх, включаючи терористичні організації ІДІЛ і РПК. Як тільки зброя потрапить на передову, це неможливо відстежити. Це робить його безслідним…

Генеральний секретар Інтерполу Юрген Шток підтвердив:

– Зброя, відправлена в Україну, вже потрапила на чорний ринок. Всі держави повинні об’єднатися і вжити заходів обережності. Ніхто не може боротися поодинці…

А розвідувальне управління СБУ поділилося своїм секретним розвідувальним звітом, підготовленим 22 лютого.

У звіті йшлося, що офіцер розвідки під кодовою назвою «Прапор» заявив, що вояки ДУК «Правий сектор» продали протитанкові ракети з Великобританії російським військам, з якими вони воювали.

Ось звіт розвідки, підготовлений підполковником в. Богачем:

 

У цій доповідній записці йдеться, що 21 лютого 2022 року агент під кодовою назвою «Прапор» виявив на місці збору біля лінії бойового зіткнення військовослужбовців «Правого сектору» та 9-го полку народної міліції ДНР противника. Він встановив, що вони продають протитанкові ракети британського виробництва.

За словами агента, ця операція з торгівлі зброєю була організована заступником начальника управління контррозвідки Донецької та Луганської областей полковником Шейною А. М. і заступником командувача Об’єднаними силами генерал-майором Галущаком В. М.

Було встановлено, що між командиром роти ДУК «Правий сектор» під кодовою назвою «Да Вінчі» і полковником Шейною є щільна взаємодія. Стало відомо, що ця торгівля ведеться вже давно.

Інший польовий агент з псевдонімом “Біло» виявив, що «Правий сектор» таі донецькі ополченці домовлялися мовою жестів і не використовували голосовий зв’язок в якості міри безпеки.

Без всякого сумніву, можна стверджувати, що загибель командира роти «Правого сектора» з позивним «Да Вінчі», про смерть якого було повідомлено на початку березня 2023 року, безпосередньо пов’язана з тим, що він «засвітився» на нелегальній торгівлі зброєю.

 В умовах, коли піднявся такий великий галас навколо нелегальної торгівлі зброєю і боєприпасами, яку ведуть співробітники СБУ і високопоставлені офіцери ЗСУ, ті цілком зрозуміло почали позбавлятися від виконавців, які можуть розкрити їх роль в цьому процесі.

І смерть “Да Вінчі” з цієї причини далеко не остання.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x